Menu
2017-02-05

Dobry występ w Bydgoszczy

Po całym turnieju można powiedzieć, że trafiliśmy do „grupy  śmierci” z Naki Olsztyn, DAP Toruń i 12 Włocławek.

Nasze mecze:

Naki Olsztyn – Sokół Damasławek 3:0

Pierwsze spotkanie przegrywamy z silną drużyną z Olsztyna. Bramki tracimy głównie po ogromnym  zamieszaniu w polu bramkowym, nie wykorzystujemy sytuacji.

DAP Toruń – Sokół Damasławek 0:2

Puścił stres i na boisku zobaczyliśmy całkiem inną drużynie z Damasławka. Po bramkach Szymona Zachęsia i Błazeja Szubertowskiego zdobywamy pierwsze punkty turnieju

12 Włocławek – Sokół Damasławek

Mecz o wyjście z grupy. Dwunastka z 1 pkt. na koncie, po porażce z DAP Toruń. Mecz ułożył się dobrze, po ogromnym zamieszaniu w polu bramkowym przeciwnika pada bramka samobójcza.  Do 9 minuty Sokół prowadzi 1:0, do awansu wystarczy remis, niestety ostatnie 3 minuty przekreśliły awans do półfinału. Przegrywamy 3:1. Z późniejszym zwycięzcą turnieju

Półfinały pocieszenia.

W pierwszym meczu zagraliśmy z 4 drużyną grupy B, czyli Krajną Wyrzysk po wyrównanym spotkaniu remisujemy 0:0. O wejściu do „małego finału” zadecydował konkurs rzutów karnych.  W której po trafieniach M. Kozłowskiego i M. Tafelskigo awansujemy do meczu o 5 miejsce

Mały finał – mecz o 5 miejsce

Arka Gdynia – Sokół Damasławek 1:1 (2:3)

Wszystko się wyrównuje, w pierwszym spotkaniu z Naki Olsztyn straciliśmy 2 bramki z zamieszania, tym razem zdobywamy bramkę z ogromnego zamieszania. Po akcji Szymona Zachęsia i Mateusza Tafelskiego piłkę do własnej bramki pakuje zawodnik Arki. W końcówce spotkania  Arkowcy wyrównują. W końcowej fazie meczy bardzo dobre uderzenie oddał Patryk Leszczyński. O 5 miejscu zadecydowały rzuty karne.  Bezbłędnie wykonywali je Sokoliści wygrywając 3:2. Do karnych podeszli M. Tafelski, M. Kozłowski oraz decydujące trafienie należało do Nikodema Mosio.

Podsumowanie

Bardzo fajny turniej pod względem sportowym, zebraliśmy sporo kolejnych doświadczeń. Mielismy okazje zagrać z bardzo silnymi drużynami w grupie, które znalazły się w finale. Na zakończenie wielka radość chłopakom sprawiło pokonanie nie byle kogo, bo Arka Gdynia renomowana firma :)