Menu
2016-11-06

Dramat młodzików…(?)

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Sokół podejmował na własnym stadionie zespół z Ryczywołu, który w całej rundzie zdobył zaledwie jeden punkt. Wszyscy liczyli więc na pewne zwycięstwo, które naszym chłopakom dałoby drugie miejsce i awans do Ligi Europy, a przy zwycięstwie Mieściska ze Skokami – pierwsze miejsce w tabeli i awans do Ligi Mistrzów. Zgodnie z oczekiwaniami Sokół rozbił zespół Golnicy 8-1, dominując na boisku od pierwszej do ostatnie minuty. W tym samym czasie Mieścisko wygrywa ze Skokami. Mamy więc lidera grupy!

Niestety ta piękna historia prawdopodobnie nie skończy się happy endem… Sztab szkoleniowy z Ryczywołu postanowił poszukać punktów poza boiskiem i „sprawdził” jednego z naszych rezerwowych graczy, który przebywał na boisku przez kilkanaście ostatnich minut meczu, dając zmianę przy wyniku 6-1. Niestety zawodnik nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości, co zostało odnotowane przez sędziego zawodów. Za to gapiostwo Sokół najprawdopodobniej zostanie ukarany walkowerem, a w takiej sytuacji spadnie na trzecie miejsce w grupie i nie awansuje nie tylko do LM, ale nawet do LE…

Niemniej naszym zawodnikom należą się ogromne brawa, nie tylko za ten mecz, ale za całą rundę jesienną J Tak trzymać!!!